środa, 15 października 2014

WARSZTATY EKOLOGICZNE14 października odbyły się warsztaty recyklingowe z udziałem dzieci z Przedszkola Krasnal. W trakcie zajęć, które poprowadziły studentki z UKW, dzieci wykonywały ekologiczne zabawki do których użyły nietypowych materiałów: plastikowe butelki, opakowania po jajkach, guziki, patyczki po lodach, tekturę i wiele innych materiałów, które przeznaczamy do recyklingu. Przy okazji warsztatów przeprowadzono z przedszkolakami pogawędkę na temat segregacji śmieci i dlaczego tak ważne jest dbanie o środowisko na co dzień. Zwrócono uwagę na to, że do zabawy nie zawsze konieczne są nowe zabawki, że czasem starych rzeczy nie trzeba wyrzucać, a zamiast tego można się nimi pobawić i twórczo wykorzystać.
Celem warsztatów recyklingowych było nauczenie dzieci - poprzez kreatywne zajęcia - jak dbać o środowisko naturalne i odzyskiwać surowce wtórne.     
Zajęcia przeprowadzono w ramach Europejskiego Tygodnia Demokracji Lokalnej, którego celem jest m.in. pogłębianie wiedzy obywateli o ideach demokracji lokalnej i promowanie odpowiedzialności w tym zakresie.