czwartek, 30 sierpnia 2012

LATO 2012 W BIBLIOTECE

Biblioteka jest placówką kulturalną, w której można rozwijać swoje zainteresowania i zdobywać wiedzę poprzez zabawę, zwłaszcza w okresie letnim. Wakacje letnie w bibliotece w Śródmieściu przebiegały pod hasłem: OLIMPIADA W BIBLIOTECE w trakcie, których zorganizowano wiele imprez skierowanych do najmłodszych czytelników, którzy spędzali lato w mieście. Zaplanowane zajęcia biblioteczne nawiązywały tematycznie do Olimpiady z tego roku, która odbywała się w Anglii – Londyn 2012. W trakcie wakacyjnych spotkań młodzi czytelnicy filii poznawali bogatą historię letnich igrzysk olimpijskich – tradycje, dyscypliny sportowe i sportowców.
W miesiącu lipcu odbywały się, zajęcia plastyczne, sportowe i edukacyjne. W trakcie zajęć korzystano z zasobów multimedialnych, jak i z tradycyjnych książek drukowanych. Zebrane informacje młodzi czytelnicy przedstawili w wykonanym przez siebie plakacie „Historia Igrzysk Olimpijskich”. Podczas zajęć z zaciekawieniem poszukiwali informacji o bydgoskich sportowcach, medalistach Igrzysk Olimpijskich. Rozgrywali również wybrane konkurencje sportowe - igrzyska na X-BOXIE. Ponadto zorganizowano zajęcia przygotowujące uczestników projektu Wakacje w Bibliotece - OLIMPIADA W BIBLIOTECE do przeprowadzenia ceremonii otwarcia letniej olimpiady w naszej placówce. Młodzi uczestnicy podczas spotkań wykonywali materiały dekoracyjne oraz uczyli się poprawnego czytania tekstu do pokazu. Próba generalna przygotowanej krótkiej inscenizacji otwarcia olimpiady, nawiązującej do historii igrzysk odbyła się w dniu 26 lipca.

W sierpniu kontynuowaliśmy wspólną zabawę w olimpiadę, organizowaliśmy zajęcia sportowe, plastyczne, rozmawialiśmy o zasadach Fair play w sporcie, w życiu szkolnym i codziennym. Na zakończenie całej akcji sportowej odbyło się spotkanie podsumowujące letnie imprezy kulturalne w naszej bibliotece, wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali skromne podarunki i podziękowania za udział we wspólnej zabawie.